Resultat 2019

3 September 9-hål 3 klubbor inkl putter
  A-klass     B-klass  
1 Eva Bjergestam 34 sl   Maria Hansson 34 sl
2 Malin Nyqvist 36 sl   Bente Aarum 36 sl
3 Gunilla Levein-Lawner 36 sl   Marit Nilsson 38 sl
27 Augusti Greensome Poangbogey - Pretak
1 Carina Adolfsson / Bente Aarum 20 p
2 Catrine Persson / Sandra Johansson 19 p
3 Maria Adolfsson / Gunilla Levein-Lawner 18 p
4 Susanne Ullbrandt / Mona Mogren     17 p
5 Solveig Carlsson / Eva Bjergestam 16 p
20 Augusti VSP Poängbogey - Kils Golfrestaurang
  A-klass     B-klass  
1 Margot Hedlund 37 p   Marit Nilsson 35 p
2 Sandra Johansson 36 p   Maj-Britt Fredriksson 35 p
3 Mona Mogren 34 p   Eva Karlsson 33 p
13 Augusti 3-manna scramble - Bentes Friskvårdsstuga och Markservice
1 Carina Junghage / Ann-Louise Larsson / Ingrid Berndtsson 63 sl
2 Maria Adolfsson / Bente Aarum / Yvonne Johansson 64 sl
3 Eva Bjergestam / Gunilla Levein Lawner / Lena Hermansson 68 sl
4 Inger Widstrand / Sandra Johansson / Agneta Hultin Karlsson 68 sl
5 Christina Östlund / Marit Nilsson / Marina Welander 69 sl
 
6 Augusti blev inställd
30 Juli VSP 18 hål - Fryken Fastigheter AB
  A-klass     B-klass  
1 Carina Adolfsson 69 sl   Maria Adolfsson 71 sl
2 Gunilla Lewein-Lawner 74 sl   Bente Aarum 72 sl
3 Ylva Berndtsson 75 sl   Karin Bäcklund 74 sl
23 Juli VSP Tre Tee - JC Raceteknik
  A-klass     B-klass  
1 Maria Adolfsson 40 p   Gitte Nyqvist 40 p
2 Ingrid Berndtsson 38 p   Maria Hansson 35 p
3 Marina Welander 37 p   Bente Aarum 35 p
16 Juli VSP 18 hål - Rörtjänst i Kil
  A-klass     B-klass  
1 Ninni Berndtsson 73   Kerstin Kvarnlöf 66
2 Eva Bjergestam 73   Marie Molander 69
3 Gunilla Levein Lawner 75   MajBritt Fredriksson 73
9 Juli VSP 18 Hål - Alfa Neon
  A-klass     B-klass  
1 Carina Junghage 35 p   Bente Aarum 35 p
2 Gunilla Levein Lawner 35 p   Ingegärd Bäcklund 35 p
3 Carina Adolfsson 35 p   Kerstin Kvarnlöf 32 p
25 Juni 9-hål PB, Prisutdelning
  A-klass     B-klass  
1 Carina Adolfsson 21 p   Bente Aarum 24 p
2 Sabina Wahlström 17 p   Marit Nilsson 19 p
3 Solveig Karlsson 17 p   Monica Svensson 14 p
18 Juni 3-mannalag - Byggslaget - Lawners Byggnadsfirma, Kils byggservice
  Lag  
1 Solveig Carlsson / Maria Adolfsson / Carina Adolfsson 81 p
2 Anna Lander / Marie Molander / Mona Mogren 79 p
3 Maria Hansson / Ann-Louise Larsson / Gunnila Levein-Lawner 78 p

 

11 Juni Hemlig Resa till Hökensås GK - Ica supermarket Kil
  Singelklass  
1 Marie Molander 36
2 Carina Junghage 34
3 Maria Adolfsson  32
  Bästboll  
1 Malin Nyqvist / Maria Adolfsson / Marit Nilsson + Inga 80 p
2 Agneta H Karlsson / Carina Junghage / Eva Flödén / Carina Adolfsson 76 p
3 Ann-Christin Bergström / Monica Svensson / Catrin Persson / Vivi Jönsson 75 p
 
4 Juni VSP PB  - Golfstore
  A-klass     B-klass  
1 Mona Mogren 37   Marit Nilsson 36
2 Therese Fredriksson 32   Maria Hansson 33
3 Carina Junghage 32   Susanne Ullbrandt 32

 

28 Maj Irish Greensome PB - Ugnslackering i Karlstad
  Lag  
1 Carina Adolfsson / Maria Adolfsson 37 p
2 Sabrina Wahlström / Susanne Ullbrandt 34 p
3 Gitte Nyqvist / Ninni Berndtsson 34 p
 
25 Maj Vingolfen, Scramble med efterfoljande vinprovning - Frilantz Fordonsservice
  Lag  
1 Eva Bjergestam / Marit Nilsson / Susanne Ullbrandt 60 sl
2 Agneta Hedlund / Anna Lander / Solveig Carlsson 63 sl
3 Lotta Hallström / Karin bäcklund / Ylva Berndtsson 66 sl
 
21 Maj Bästboll PB - Kils Byggservice
  Lag  
1 Malin Nyqvist / Bente Aarum 46 p
2 Eva Karlsson / Marit Nilsson 44 p
3 Eva Bjergestam / Gunilla Levein-Lawner 43 p
 
14 Maj VSP Slg - Änglarum
  A-klass     B-klass  
1 Theres Fredriksson 72   Susanne Ullbrandt 77
2 Carina Junghage 73   Margot Hedlund 78
3 Carina Adolfsson 73   Marit Nilsson 78
 
7 Maj VSP PB - My Perfect Day
  A-klass     B-klass  
1 Sandra Johansson 37    Marit Nilsson 33
2 Carina Junghage 35    Ann-Louise Larsson 33
3 Eva Karlsso 34    Maria Adolfsson 32