Resultat 2019

16 Juli VSP 18 hål - Rörtjänst i Kil
  A-klass     B-klass  
1 Ninni Berndtsson 73   Kerstin Kvarnlöf 66
2 Eva Bjergestam 73   Marie Molander 69
3 Gunilla Levein Lawner 75   MajBritt Fredriksson 73
9 Juli VSP 18 Hål - Alfa Neon
  A-klass     B-klass  
1 Carina Junghage 35 p   Bente Aarum 35 p
2 Gunilla Levein Lawner 35 p   Ingegärd Bäcklund 35 p
3 Carina Adolfsson 35 p   Kerstin Kvarnlöf 32 p
25 Juni 9-hål PB, Prisutdelning
  A-klass     B-klass  
1 Carina Adolfsson 21 p   Bente Aarum 24 p
2 Sabina Wahlström 17 p   Marit Nilsson 19 p
3 Solveig Karlsson 17 p   Monica Svensson 14 p
18 Juni 3-mannalag - Byggslaget - Lawners Byggnadsfirma, Kils byggservice
  Lag  
1 Solveig Carlsson / Maria Adolfsson / Carina Adolfsson 81 p
2 Anna Lander / Marie Molander / Mona Mogren 79 p
3 Maria Hansson / Ann-Louise Larsson / Gunnila Levein-Lawner 78 p

 

11 Juni Hemlig Resa till Hökensås GK - Ica supermarket Kil
  Singelklass  
1 Marie Molander 36
2 Carina Junghage 34
3 Maria Adolfsson  32
  Bästboll  
1 Malin Nyqvist / Maria Adolfsson / Marit Nilsson + Inga 80 p
2 Agneta H Karlsson / Carina Junghage / Eva Flödén / Carina Adolfsson 76 p
3 Ann-Christin Bergström / Monica Svensson / Catrin Persson / Vivi Jönsson 75 p
 
4 Juni VSP PB  - Golfstore
  A-klass     B-klass  
1 Mona Mogren 37   Marit Nilsson 36
2 Therese Fredriksson 32   Maria Hansson 33
3 Carina Junghage 32   Susanne Ullbrandt 32

 

28 Maj Irish Greensome PB - Ugnslackering i Karlstad
  Lag  
1 Carina Adolfsson / Maria Adolfsson 37 p
2 Sabrina Wahlström / Susanne Ullbrandt 34 p
3 Gitte Nyqvist / Ninni Berndtsson 34 p
 
25 Maj Vingolfen, Scramble med efterfoljande vinprovning - Frilantz Fordonsservice
  Lag  
1 Eva Bjergestam / Marit Nilsson / Susanne Ullbrandt 60 sl
2 Agneta Hedlund / Anna Lander / Solveig Carlsson 63 sl
3 Lotta Hallström / Karin bäcklund / Ylva Berndtsson 66 sl
 
21 Maj Bästboll PB - Kils Byggservice
  Lag  
1 Malin Nyqvist / Bente Aarum 46 p
2 Eva Karlsson / Marit Nilsson 44 p
3 Eva Bjergestam / Gunilla Levein-Lawner 43 p
 
14 Maj VSP Slg - Änglarum
  A-klass     B-klass  
1 Theres Fredriksson 72   Susanne Ullbrandt 77
2 Carina Junghage 73   Margot Hedlund 78
3 Carina Adolfsson 73   Marit Nilsson 78
 
7 Maj VSP PB - My Perfect Day
  A-klass     B-klass  
1 Sandra Johansson 37    Marit Nilsson 33
2 Carina Junghage 35    Ann-Louise Larsson 33
3 Eva Karlsso 34    Maria Adolfsson 32